24.aprīlī 9:00-12:15 Klubiņā diskutēsim par Edipāliem jautājumiem.

Diskusiju vadīs šarmantā Iveta Valaine.

 
Iveta ir sagatavojusi nelielu divu tēmu aprakstu:
Pirmā tēma būtu - ''Edipālā situācija un depresīvā pozīcija".
Freids ir aprakstījis Edipa kompleksu jau vairāk kā 100 gadus atpakaļ. Vai ir bijuši kādi būtiski papildinājumi šajā laikā? Raksta autors Ronalds Britons uzskata, ka visbūtiskākos papildinājumus ir devusi tieši Melānija Kleina, aprakstot depresīvo pozīciju. Depresīvā pozīcija un Edipālā situācija ir cieši saistītas. Mēs atrisinam Edipālo kompleksu, caurstrādājot depresīvo pozīciju un otrādi - depresīvo pozīciju, caurstrādājot Edipa kompleksu.Edipālā situācija sākas ar bērna atklāsmi, ka vecākiem ir attiecības. Smagāku traucējumu gadījumos attīstība šajā brīdī sabrūk un Edipa kompleks neparādās atpazīstamā klasiskā formā.Vecāku seksualitāte šizoīdi - paranoīdā pozīcijā ir fantāziju apvīta un parasti tiek uztverta kā šausminoša. Tas var būt par pamatu psihotiskām trauksmēm vai perversām pieredzēm un noziegumiem.
Diskusijā centīsimies apskatīt edipālo situāciju pacientiem, kas ir tuvāk depresīvai un arī šizoīdi - paranoīdai pozīcijai.


Otrā tēma - "Meitas un mātes. "Mātes - Raganas" edipālie aspekti."

 
Līdz šim, runājot par meitenes ilgstošo atkarību no mātes un spēcīgo, pat skaudīgo un naidīgo pieķeršanos mātei, tika domāts vairāk par diādiskām - preedipālām attiecībām. Tomēr raksta autore uzskata, ka fantāzijas par fascinējošo un biedējošo "raganu - māti" ir vairāk saprotamas no edipālās perspektīvas puses.
Autore piedāvā klīnisko materiālu, kurā tiek apskatīta 25 gadus vecas sievietes un 15 un 12 gadus vecu pusaudžu analīze, ilustrējot viņu fantāzijas par māti. Autore uzskata, ka fantāzijas var būt saprastas kā preedipālas vienīgi tad, ja sesijas laikā tiek ignorēti specifiskie klusuma brīži un pacientes noslēpumi. Viņa atklāj, kas, īstenībā, slēpjas aiz šiem noslēpumiem un klusuma brīžiem.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)   |  Noteikumi

Vizītkarte Raksti un podkāsti Pieteikšanās Kolēģiem