Andris Veselovskis

Sertificēts ārsts-psihoterapeits


Sveiki, Es esmu Andris Veselovskis. Jau 21 gadu esmu psihoterapeits-strādāju, mācos un mācu. Darbs ir mana aizraušanās, prieka un iedvesmas avots.

Man patīk palīdzēt cilvēkiem pārvarēt grūtības, gūt panākumus un mainīties. Cilvēka iekšējā pasaule ir interesanta, sarežģīta un dažkārt var šķist ļoti biedējoša. Cilvēks var apmaldīties pats sevī, saskaries ar negaidītām grūtībām, iekrist nepazīstamā realitātē. Pasakas labi atspoguļo mūsu iekšējo realitāti- tur ir izaicinājumi, labie un ļaunie spēki, briesmoņi, raganas un labie burvji. Katrs cilvēks, kā pasaku labais varonis meklē risinājumus, meklē ceļu uz laimi. Mans darbs ir palīdzēt atkausēt sasalušo princesi, palīdzēt iziet no pazemes, kurā mīt ļaunie briesmoņi. Palīdzēt princesei satikt savu princi.

Esmu sertificēts psihoterapeits kopš 2002.gada. Sākumā mācījos Latvijas Medicīnas Akadēmijas psihoterapijas katedrā psihodinamisko psihoterapiju. Vēlāk, līdz 2008.gadam izgāju otrā līmeņa apmācību pie somu psihoanalītiķiem. Pēc apmācības daudzus gadus supervizējos pie somu psihoanalītiķes Orvokki Hanses. Esmu izgājis personīgo psihoanalīzi 9 gadu garumā pie somu psihoanalītiķa Kari Tuhkanena. Uzskatu somu kolēģus par saviem labākajiem skolotājiem.

No 2008.gada esmu apmācīttiesīgs psihoterapeits. Nākamie psihoterapeiti nāk uz personīgo terapiju un supervīzijām. Psihoterapeita tapšanas process man ir ļoti saistošs. Ļoti patīk būt lieciniekam, piedalīties psihoterapeita tapšanas procesā. Vadu arī pieredzējušu kolēģu supervīziju grupu.

Jau 9 gadus organizēju un vadu Psihoterapeitu Diskusiju Klubiņu. Mums ir slēgta grupa. Klubiņā darbojas 15 pieredzējuši psihoterapeiti. Tulkojam psihoanalītiķu rakstus un grāmatas, mācāmies, kā pielietot ārzemju kolēģu zināšanas mūsu darbā. Diskutējam, bagātinām viens otru, dalāmies pieredzē. Īpaši svarīga ir silta, brīva gaisotne Klubiņā.

Ļoti nozīmīga ir komunikācija ar sabiedrību. Esmu uzrakstījis vairāk kā piecdesmit rakstus dažādos plašsaziņas līdzekļos. Jau ceturto sezonu sadarbībā ar Delfiem un Ditu Vinovsku ierakstām podkāstus ,,Laimes laboratorija.” Patīk komunicēt ar cilvēkiem Feisbukā, apspriest dažādas psiholoģiskas tēmas. Visu laiku mācos runāt cilvēkiem saprotamā valodā. Draugi Feisbukā ļoti ātri dod atgriezenisko saiti- var apdomāt, izgaršot pasauli, ieraugot to no dažādiem skatu punktiem.

Pieprasījums pēc psihoterapijas Latvijā ir ļoti liels. Cilvēkiem trūkst zināšanu par to, kā strādā viņu prāts, kā uzlabot savu dzīvi, kā kļūt stiprākiem. Esmu ieplānojis rakstīt rakstus, kuri palīdzēs tikt galā ar ikdienas emocionālām problēmām. Rakstos būs daudz vispārīgas informācijas, kā strādā mūsu prāts un ieteikumi, kā tikt galā ar problēmām. Rakstu bibliotēku varēs abonēt veicot samaksu 1 reizi gadā. Raksti neaizstās psihoterapiju vai konsultāciju pie speciālista, bet tie var būt kā palīglīdzeklis dažādu problēmu risināšanā.

Esmu precējies, man ir dēls. Man patīk vingrot, spēlēt tenisu un makšķerēt.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)   |  Noteikumi