Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Grūtības šķirties.
(DELFI SIEVIETĒM 11.2005.)
Ko man darīt: Gribu šķirties miermīlīgi, bet vīrs ir kategoriski pret šķiršanos. Viņš par katru cenu vēlas saglabāt ģimeni, jo pats ir uzaudzis šķirtā ģimenē. Es esmu viņam teikusi, ka nemīlu viņu. Viņš to nevēlas dzirdēt. Viņš, lai mani noturētu sev blakus, grib lai
mums būtu bērns.
Jā, manā dzīvē ir ienācis cits vīrietis, un vīrs to nojauš, bet neko vairāk viņš nezina. Vīrs šo otru vīrieti neieredz, ir pat teicis, ka spētu viņu nogalināt. Man ir bail pat teikt, cik ļoti daudz tas otrs cilvēks man nozīmē. Šobrīd pat pakustēties nevaru bez vīra klātbūtnes: viņš visu laiku grib būt man blakus, ved mani uz un no darba, ir pat teicis, ka neiešot uz darbu, lai tikai varētu mani pieskatīt. Esmu nogurusi no šīs situācijas, bet vīrs galīgi neieklausās, ko es jūtu un domāju. Viņam liekas ka pie visa ir vainīgas seksuālās attiecības, es nespēju sasniegt ar viņu orgasmu.
Man gan vairāk liekas, ka man vienkārši gribās vairāk emocionālo tuvību, lai vispār būtu vēlēšanās pēc seksuālas tuvības. Ar vīru tā nav. Es gribu mēģināt visu sākt no jauna, bet vīrs man neļauj viņu pamest. Ir pat draudējis izdarīt pašnāvību. (Esam kopā 10 gadus, mums ir 9 gadus vecs dēls, apprecējāmies 18 gadu vecumā.) P.S. Ļoti vēlētos saņemt kādu padomu, un ja varētu neminiet manu vārdu. Paldies!
 
                                                 Atbilde.
 
        Domāju, ka Jums pašai būtu jāpieņem lēmums par to, kā dzīvot tālāk. Šķirties vai nē- tam ir jābūt Jūsu lēmumam. ,,Vīrs man neļauj sevi pamest.” Šis teikums parāda, ka Jūs nejūtaties droša pieņemt pati savu lēmumu. Jūs pati esat iedevusi vīram varu lemt Jūsu vietā. Dažkārt tas var būt ļoti grūti- uzņemties atbildību par savu dzīvi.
        Savukārt vīra dzīve ir viņa atbildība. Ja viņam ir pašnāvības domas, tad viņam būtu jāvēršas pēc palīdzības pie speciālista. Draudot izdarīt pašnāvību, vīrs cenšas uzgrūst atbildību par savām problēmām Jums. Taču tā nav Jūsu atbildība.
        Jūsu atbildība ir sakārtot savu dzīvi. Jums ir tiesības dzīvot tā, kā Jūs jūtaties labāk. Ja kādi iekšēji ,,kompleksi” traucē cīnīties par sevi, tad, manuprāt, būtu svarīgi padomāt, kā šos ,,kompleksus” pārvarēt.
        Lai šķiršanās būtu ,,miermīlīga” Jūsu vārdiem un gribai ir jāskan miermīlīgi, droši un pārliecināti. Jo mierīgāka Jūs spēsiet būt, jo mierīgāka būs šķiršanās. Taču tas, cik mierīga būs šķiršanās, ir atkarīgs arī no vīra reakcijas. Ja vīrs uzbruks vai mēģinās manipulēt, Jums vienalga jāturpina turēties pie sava viedokļa. Ja Jūs spēsiet runāt bez bailēm, vainas sajūtas un naida, tad pieaugs iespēja tam, ka šķiršanās būs mierīgāka.
 
                                                              Ar cieņu, Dr. Andris Veselovskis.   
 
 

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem