Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
"Gultas krīze" attiecībās.
Ko darīt, ja attiecības ir piemeklējusi ‘gultas krīze’?
 
Labdien!
Man ir 22 gadi, vīrs desmit gadus vecāks. Pavisam nesen esam precējušies, bet uzskatu, ka mūsu attiecības jau ir piemeklējusi "gultas krīze". Ar vīru viss ir kārtībā, problēma slēpjas manī. Neesmu nekāda seksa guru. Baudu es varu sasniegt tikai vienā pozā — kad esmu guļus. Vīrs par to nesūdzas. Bet jūtu, ka viņam tīri labi patiktu arī citas pozas, bet viņš neuzdrošinās ierosināt, jo zina, ka es tikai vienā pozā sasniedzu baudu.

Neesmu nekad bijusi seksa iniciatore, vienmēr gaidu, kad vīrs pirmais spers soli un sāks man uzmākties, un man tas pašai riebjas, jo bieži ir tā, ka tik ļoti gribas, bet pārkāpt pāri sev un sākt pavedināt vīru es nevaru. Lai gan zinu, ka viņam tas ļoti patiktu (kuram gan vīrietim tas nepatiktu!).

Bet vēl biežāk ir reizes, kad man negribas mīlēties, jo jūtos tik ļoti pārgurusi pēc darba, lai arī darbs kaulus nelauž, ka tas šķiet kā grūts darbs, ko labāk aizstāt ar gulēšanu. Varbūt man ir kādas veselības problēmas? Jo tik tiešām, atnākot mājās no darba ap pus septiņiem, nekam vairāk nav spēka, kā tikai kaut ko iekost un likties gulēt, kur nu vēl tādai lietai kā sekss. Bet tik un tā es mīlu savu vīru.

Ja šāda problēma mums jau ir laulību sākumā, kas būs vēlāk, kad vīram būs 40 un man 30?
 
 
 
                                                   Atbilde.
 
      Jūsu seksualitāte ir daļēji nobloķēta. Šobrīd neredzamas un nezināmas barjeras Jūsu prātā traucē pilnībā izbaudīt savu seksualitāti un attiecības ar vīru.
      Svarīgi būtu saprast, kādēļ nespējat pavedināt vīru tad, kad to vēlaties. Vai tā ir sajūta no bērnības, ka sekss ir kaut kas slikts? Vai Jums nepatīk Jūsu vīrs un esat dusmīga uz viņu? Vai arī esat noskumusi pavisam par kaut ko citu? Pastāv ļoti daudz iemeslu cilvēka iekšējā pasaulē, kas var izraisīt seksualitātes bloķēšanos.
      Kā ļaut seksualitātei atbrīvoties?
Varbūt ir iespējams runāt ar vīru par to, ko Jūs pārdzīvojat. No rakstītā rodas iespaids, ka viņš cenšas, lai Jūs justos labi. Varbūt ir iespējams uzticēties viņam. Ir iespējams, ka viņa atbalsts un mīlestība ar laiku var ļaut Jums vairāk atbrīvoties, sajusties drošāk. Ir ļoti svarīgi mācīties runāt attiecībās par to, kas nomāc. Bieži cilvēki ļoti kaunas runāt ar saviem partneriem par seksuālas dabas problēmām. Katram var likties, ka tikai viņam ir šādas problēmas un citiem viss ir kārtībā. Domāju, ka reālā dzīvē ir ļoti maz seksuāli apmierinātu cilvēku.
      Priecājos, ka esat sākusi domāt par šīs problēmas risināšanu jau divdesmit divos gados. Bieži cilvēki mokās līdz pusmūžam un tikai tad sāk domāt par problēmas risināšanu. Ja labas attiecības šo problēmu nedziedē, tad jāvēršas pēc palīdzības pie kvalificēta psihoterapeita. Psihoterapija labi palīdz šādu problēmu risināšanā.
 
                                 Vēlot veiksmi, Andris Veselovskis.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem