Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Vēlme vienai audzināt bērnu.

  Labdien.

      Man ir 24 gadi. Ir bijušas attiecības ar dažādiem vīriešiem, taču dzīvot kopā ar kādu no viņiem es negribu. Esmu labi situēta un vēlos bērnu. Esmu dzirdējusi, ka sieviete tīri labi var izaudzināt bērnu viena pati. Gribētos dzirdēt speciālista domas šajā jautājumā.
 
 
                                             Atbilde.
 
      Bērnam ir nepieciešami abi vecāki, lai viņš varētu harmoniski attīstīties. Ir ļoti svarīgi, lai bērns ģimenē redzētu labas attiecības starp abiem vecākiem, un varētu iemācīties vīrieša vai sievietes lomu ģimenē no sava dzimuma vecāka. Tā maza meitene krāsojas ar mammas kosmētiku, izmēģina mammas drēbes un runā tādā tonī kā mamma. Viņa mācās, kā tas ir būt un justies kā sievietei. Meitene redz un paņem sevī to, kā mamma izturas pret tēti. Un arī meitenei ir pašai sava pieredze attiecībās ar tēti. Viņa iemācās, ar ko vīrieši atšķiras no sievietēm, kā ar viņiem runāt. Meitenei izveidojas mīlestības pilnas attiecības ar tēti. Savādākas attiecības nekā mammai ar tēti. Ar laiku meitene saprot, ka arī viņai nākotnē būs attiecības ar kādu vīrieti, līdzīgas kā mammai ar tēti. Tā meitene var izaugt par pieaugušu sievieti ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Par sievieti, kura apzinās savu vērtību, un kura prot veidot labas, ilgstošas attiecības ar vīriešiem.
      Ja tēvs, piemēram, ir gājis bojā, tad ļoti svarīgi, lai mammas prātā būtu pozitīvs bojā gājušā vīra tēls. Tad bērnam ir nepieciešams, lai mamma stāsta par to, kāds tētis ir bijis. Tāpat ļoti svarīgi izrunāt to, cik tas ir bēdīgi, ka tēta nav un cik ļoti gribas, lai viņš būtu.
      Tātad, lai Jūs justos labi, vispirms būtu jāiemācās veidot labas attiecības ar vīriešiem. Pēc tam, kad ir savīta ģimenes ligzdiņa, var domāt par bērna radīšanu. Ja bērns saņems mīlestību no abiem vecākiem, tad viņš varēs izaugt ar sevi apmierināts un dzīvespriecīgs.
      Viens no sliktākajiem scenārijiem ir tad, ja sieviete rada bērnu, lai nejustos viena un nelaimīga.(Šis motīvs var slēpties prāta neapzinātajā daļā.) Tad bērns tiek izmantots, lai padarītu mammu laimīgu. Un šim bērnam nevar izveidoties neatkarīgs prāts un domāšana- visu laiku jādomā, lai mammai būtu labi. Šī scenārija gadījumā nelaimīgi jau būs divi cilvēki.
      Uzdotais jautājums ir ļoti plašs un daudzšķautņains. Atbildē ir apskatītas tikai dažas šķautnes no aisberga redzamās un neredzamās daļas. Vienmēr ir iespējams par sevi un pasauli uzzināt kaut ko jaunu.
      Tāds ir mans viedoklis.
 
                                              Vēlot veiksmi, Dr. Andris Veselovskis.
    

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem