Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Priekšvārds sadaļai.

Mans mērķis, atbildot uz lasītāju jautājumiem, ir mudināt cilvēkus domāt par to, kas notiek mūsu iekšējā pasaulē, un kā tas ietekmē mūsu dzīvi un labsajūtu.

Atbildot uz jautājumiem, cenšos nedot padomus, jo padomu došana parasti nepalīdz. Manuprāt, labāk ir palīdzēt iemācīties ķert zivis, nekā dot cilvēkam zivis, kuras vairumā gadījumu nemaz netiek pieņemtas.

Atbildot uz jautājumiem rakstiskā veidā, pastāv liela iespēja, ka nedošu pareizo atbildi, jo nav iespējams saņemt atgriezenisko saiti no cilvēka, kurš ir uzdevis konkrēto jautājumu. Psihoterapeita kabinetā tieši neverbālā komunikācija- intonācija, nosarkšana, ķermeņa poza ļauj palīdzēt saprast, kas ar cilvēku notiek. Ir nepieciešama dzīva komunikācija, lai varētu dot vai palīdzēt sameklēt vajadzīgās atbildes.

Lasītājam ir jārēķinās ar to, ka atbildes ir diezgan vispārīgas un virspusējas. Jo smalkāk es censtos atbildēt, jo mazāka iespēja būtu dot noderīgu informāciju tieši tam cilvēkam, kurš jautājumu uzdevis.

Man tiek iesūtīti daudzi jautājumi, kuros cilvēki lūdz padomu, gaida atbildi, kā varētu risināt kādu problēmu. Taču šie uzdotie jautājumi nav tik vienkārši, lai problēmas risinājumu varētu dot mana atbilde. Bieži, kad cilvēks iet psihoterapijā paiet divi vai trīs gadi, kopīgi domājot, pirms izdodas atrisināt kādu problēmu, kuru gribētos atrisināt vienā mirklī. Tāda ir realitāte. Lai izmainītu sevi, ir jāiegulda liels darbs tieši strādājot ar sevi, nevis gaidot, ka kāds no malas varēs ar burvju līdzekļiem atrisināt cilvēka problēmas. Masu informācijas līdzekļi ir pārpilni ar nepatiesu informāciju par to, kā ar ,,brīnumlīdzekļiem" var atrisināt nopietnas problēmas. Piemēram, ka ar vitamīniem, solāriju vai daudz smaidot, var tikt galā ar depresiju. Speciālists saprot, ka tās ir muļķības, taču cilvēki bieži notic tādiem ,,brīnumiem" un turpina ciest dēļ savām neatrisinātajām iekšējām problēmām.

Savās atbildēs cenšos virzīt cilvēku domas uz to, kā labāk saprast sevi, ko sevī, savā attieksmē mainīt, un kā veiksmīgāk veidot dzīvi un attiecības ar citiem cilvēkiem.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem