Kā var atgūt ticību mīlestībai.
( DELFI SIEVIETĒM 01. 2006. )
Kā lai pārdzīvo kārtējo vilšanos un atgūst ticību mīlestībai?

Man ir 30 gadi, un savā dzīvē esmu padzīvojusi kopā ar dažāda tipa vīriešiem. Esmu no viņiem dzirdējusi saldus vārdus, mīlestības apliecinājumus. Jāatzīst, ka esmu šos vīriešus arī mīlējusi. Vienmēr ir gribējies ģimeni un stabilitāti dzīvē. Bet, kā lai dzīvo kopā, ja viens no viņiem dzēra un palaida rokas. Otrs visu savu un arī manu dzīvi nospēlēja azartspēlēs. Dažs vienkārši baudīja laiku manā klātbūtnē kā pie mīļākās, jo, redziet, tā otra jau neko viņam nenozīmē un pret viņu izturoties slikti, bet gala rezultātā tā otra tomēr viņam ir īstā. Pienāk brīdis, ka liekas, ka nu ir nācis tas īstais, nāk ar atvērtu sirdi un ir gatavs pat precēties un gatavs ģimenes dzīvei, bet padzīvojot kopā, tam nāk apskaidrība, ka tā laikam nebija mīlestība un ka nav tomēr gatavs ģimenes dzīvei. Nu, sakiet lūdzu, kā lai tic vīriešiem un mīlestībai? Vai vēl kādreiz iziet uz risku, ja atkal bailes tikt sāpinātai?
 
 
 
                                        Atbilde.
 
       Šajā situācijā nevajadzētu krist izmisumā.
Tas, kas notiek ar Jums, iespējams, ir izprotams un risināms. Ja Jūs atkārtoti uzkāpjat uz viena un tā paša grābekļa, tas nozīmē, ka Jūsos ir kāds neapzināts spēks, kas atkal un atkal dzen iziet vienu un to pašu apburto loku. Pie tam kaut kas traucē atrast labāku risinājumu- atpazīt un veidot attiecības ar uzticamu vīrieti.
       Pastāstīšu, kāpēc sievietes nonāk līdzīgās situācijās. Šis skaidrojums nebūs par Jums konkrēti, jo man nav pietiekošas informācijas. Vēlos parādīt to, ka situācija bieži ir izprotama un risināma. Šis skaidrojums būs stipri vienkāršots.
       Parasti viss sākas bērnībā, kad meitenei ir pietrūcis pietiekoši laba tēva klātbūtnes. A. Tēvs nav bijis vispār- aizgājis no ģimenes.
B. Tēvs ir bijis dzērājs.
C. Tēvs ir bijis pārāk ilgi darbā, kad atnācis nav veltījis pietiekoši daudz pozitīvas uzmanības meitai.
D. Tēvs ir bijis fiziski, bet nav spējis būt kopā emocionāli.
E. Meita nav varējusi pieņemt tēva doto uzmanību. Piemēram, ja māte nemitīgi noniecina tēvu, tad meita sāk arī atgrūst un noniecināt tēva piedāvāto.
       Lai meitene pieaugusi justos vērtīga attiecībās ar vīriešiem, viņai ir jāsaņem pietiekoši daudz pozitīvas tēva uzmanības. Ja tās ir pietrūcis, tad zemapziņā paliek vēlme pēc laba tēva. Tātad pieaugusi sieviete to ,,aizmirst” (neapzinās), ka tēva klātbūtnes būtu pietrūcis. Tālāk neapzinātie spēki darbojas ļoti precīzi un neapturami. Sieviete gribēdama satikt uzticamu vīrieti, satiek neuzticamu- līdzīgu tēvam. Neapzinātā bērna vēlme ir atrast tēvu un pārveidot viņu par labu tēti. Bieži alkoholiķu un neuzticīgu vīru sievas cer, ka viņu vīri mainīsies, taču nekas nenotiek.
       Sieviete nespēj arī atrast un veidot attiecības ar uzticamu vīrieti, jo nav nekādu iemaņu veidot tādas attiecības. Viņa pazīst valodu, kādā tiek runāts neuzticīgās attiecībās. Nepazīst vārdus, kas tiek lietoti veidojot uzticamas attiecības.
       Jo ,,sliktāks” ir bijis tēvs jo ,,sliktāku” vīrieti sieviete izvēlas. Pie tam izvēlēto vīrieti sieviete ierauga ,,nepareizi”- viņa redz vīrieti tādu, kādu grib redzēt, nevis tādu kāds viņš ir ar saviem plusiem un mīnusiem. Un jo vairāk ir trūcis tēva, jo ideālāks un brīnišķīgāks šķiet satiktais vīrietis. Iemīlēšanās padara saulainu visu pasauli. Vēlamā uzburtā pasaule kādā brīdī pārstāj pastāvēt un sieviete ierauga šausminošo realitāti. Realitāte nav izturama un attiecības sabrūk. Tas ir vissāpīgākais brīdis, kas dzen uzsākt nākamo apburto loku un sāk rasties iespaids, ka ciešanām nav gala.
      Šo apburto loku var pārtraukt, ja cilvēks sāk saprast, kas ar viņu notiek, ja izdodas izvairīties no vecajiem maldinošajiem risinājumiem un atrast jaunus efektīvus risinājumus.
     Veidojot nākamās attiecības, būtu jācenšas paskatīties uz vīrieti kā uz reālu cilvēku, ievērojot viņa plusus un mīnusus. Ir svarīgi uzzināt, kādas attiecības viņš gribētu redzēt nākotnē. Vajadzētu būt kopīgām interesēm un mērķiem. Lai attiecības kļūtu ilgstošas un stabilas būtu jāspēj kopīgi risināt problēmas, sasniegt kopīgus mērķus. Ja izdodas kopā iet uz priekšu, tad attiecības var veidot tālāk. Ļoti svarīgi, lai otrs cilvēks gribētu ieguldīt attiecībās savu mīlestību, laiku un enerģiju. Ja otrs to negrib, tad viņš nav īstais. Nevajadzētu uzreiz domāt, ka šis būs īstais, jo šis vīrietis attiecību sākumā ir nepazīstams. Tikai tad, kad vīrietis ir labi iepazīts un pārbaudīta viņa vēlme un spējas veidot uzticamas attiecības, būtu jāpieņem lēmums par turpmāku stabilu attiecību veidošanu.
     Vīriešu ir daudz un attiecību iespēju būs daudz. Mans ieteikums būtu nesteigties, pavērot sevi un vīriešus sev apkārt. Pavērot tos cilvēkus, kam ir izdevušās ilgstošas un stabilas attiecības. Parunāt ar šādiem cilvēkiem, sajust viņus, mācīties no viņiem. Viņi noteikti redz un saprot tādas lietas, kuras Jūs pagaidām nesaredzat.
     Turpiniet meklēt un ar laiku Jūs atradīsiet risinājumu.
     
 
                                                Ar cieņu, Dr. Andris Veselovskis.  

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)   |  Noteikumi

Vizītkarte Raksti un podkāsti Pieteikšanās Kolēģiem