Jūtu trūkums ģimenē.
Mani jau ilgāku laiku moka depresīvs noskaņojums. Man tūlīt būs 35 gadi, esmu precējusies, bet jūtas jau pasen apdzisušas. Sekss mums ir 2-5 reizes gadā! Jau kādu gadu esmu ievērojusi, ka man izrāda simpātijas gados daudz jaunāki vīrieši. Vecuma starpība sasniedz pat 13 gadus. Šobrīd esmu stipri apjukusi - man nepārprotami savas jūtas cenšas izrādīt jaunāks puisis. Nezinu, kāpēc. Izturos vienkārši draudzīgi, bieži ar mani kopā ir vīrs un bērni, bet neskatoties uz to visu - šis puisis izskatās kā apmāts. Mani moka sirdsapziņas pārmetumi, jo, lai gan atzīšos, man šis cilvēks patīk, taču cenšos to apslāpēt, jo jūtos daudz par vecu attiecībām ar tik jaunu (26) vīrieti. Es apzinos, ka nederu viņam. Vai tiešām es izskatos tik "izsalkusi"? Vai arī man no jūtu trūkuma ģimenē viss rādās savādāk nekā ir patiesībā? Vai arī man visam atmest ar roku un ļauties šīm dīvainajām attiecībām? Lūdzu palīdziet ar padomu.
 
 
                                  Atbilde.
 
      Katrā cilvēkā ir vēlme tikt mīlētam, saņemt uzmanību, būt emocionālā tuvībā. Ja šīs vēlmes netiek apmierinātas, tad cilvēks neapzināti vai apzināti, meklē iespējas šīs vēlmes piepildīt. Ja šīs vēlmes netiek piepildītas ģimenē, tad sākotnēji ir fantāzijas par attiecībām ārpus ģimenes, pēc tam reāli sānsoļi.
      Ja Jums ir jūtu trūkums ģimenē, tad apkārtējie vīrieši to jūt. Jūs viņus iekārdināt un viņi izrāda savu uzmanību Jums. Šī iekārdināšana no jūsu puses iespējams notiek neapzināti vai arī Jūs to apzināties daļēji. Tā notiek bieži, sieviete, kura nejūtas labi ģimenē, vēlas pievērst citu vīriešu uzmanību un pēc tam jūtas vainīga. Notiek nemitīga iekšēja cīņa.
      Šo iekšējo cīņu var apstādināt tikai, izveidojot vienas stabilas attiecības, kurās vēlmes tiek apmierinātas, kā arī iemācoties sadzīvot ar vēlmēm, kuras netiek apmierinātas.
      Manuprāt, ļoti svarīgi būtu saprast, kas ir noticis ar jūsu ģimeni. Kur ir pazudušas jūtas? Vai jūs abi cenšaties ģimeni saglabāt? Vai jūs abi to gribat? Ja atbilde ir ,,jā”, tad kas jums traucē sadzīvot? Meklējot un atrodot atbildes uz šiem jautājumiem, Jūs iespējams labāk iemācīsieties veidot attiecības un sajutīsieties tajās labāk.
      No savas psihoterapeita darba pieredzes varu teikt, ka paralēlas attiecības parasti rada daudz ciešanu. Dažkārt vēlmes tiek daļēji apmierinātas, bet pēc kāda laika cilvēki saprot, ka kaut kas nav labi. Cilvēki sajūtas labāk tad, kad izdodas izveidot vienas drošas, mīlestības pilnas attiecības. Tad arī zūd vēlme pēc kāda cita. Uzlabojot attiecību kvalitāti, uzlabojas abu partneru pašsajūta.
      Labas attiecības nerodas pašas no sevis. Tās ir pastāvīgi jākopj. Jārisina problēmas, tiklīdz tās ir parādījušās.
 
 
                                       Ar cieņu, Dr. Andris Veselovskis.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)   |  Noteikumi

Vizītkarte Raksti un podkāsti Pieteikšanās Kolēģiem