Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Jautājums par ārlaulības sakaru.
(DELFI SIEVIETĒM 11.2005.)
Labdien!
Ar vīru esmu nodzīvojusi laulībā 11 gadus, mums ir 2 bērni. Bet nesen es uzzināju, ka vīram ir bijis sakars ar citu sievieti.
Šīs attiecības ir sākušās nevainīgi ar vēstulēm internetā, pēc nejaušas tikšanās, sarunām, iedzeršanas ir bijušas tuvas attiecības. Par to uzzināju nejauši. Reaģēju uz šo situāciju mierīgi un teicu vīram, ka viņš ja vēlas drīkst iet, jo es ceļā nestāšos. Vīrs apgalvo, ka tas bijis tikai gadījuma sakars. Lūdzu vīram ar šo sievieti vairs nesarakstīties, bet pēc dažām dienām vīrs pats pateica, ka ir uzrakstījis vēlreiz, jo ir vēlējies noskaidrot visu neskaidro un salikt punktus uz "i".
Tagad mūsu attiecības ir labas, ir arī tuvākas attiecības. Viss it kā ir o.k., bet tomēr domas reizēm aizklīst un rodas vēlme pakontrolēt. Vīrs apgalvo, ka viņam pietrūks tieši šīs virtuālās sarakstes. Kā atrast sevī spēku uzticēties vēlreiz, tas ir svarīgi, jo laulību saglabāsim? Kā palīdzēt vīram, lai viņam nepietrūktu šo virtuālo attiecību, jo saprotu, ka arī viņam tagad nav viegli, jo dzīvē iestājies neliels tukšums?
 
 
                                              Atbilde.
 
        Lai varētu uzticēties, ir jāveido tādas attiecības, kurās jūs abi jūtaties droši un labi. Ja vīram ir vajadzīgas kādas papildus attiecības, tas nozīmē, ka viņam kaut kas pietrūkst jūsu abu attiecībās. Lai saprastu, kas tieši ir pietrūcis, ir jārunā ar vīru. Būtu svarīgi uzzināt, kas tieši vīram pietrūks, zaudējot ,,virtuālās sarakstes”. Tāpat ar vīru var runāt par to, kā Jūs jūtaties. Var runāt par to, ka Jums ir ,,vēlme pakontrolēt”. Droši vien arī Jums kaut kas ir pietrūcis jūsu attiecībās.
        Jūsu starpā noteikti ir tēmas, par kurām jūs nespējat izrunāties. To es zinu no savas pieredzes darbā ar klientiem. Aiz vārdiem ,,viss it kā ir o.k.” bieži slēpjas daudz kas neizrunāts vai pat neapzināts. Piemēram, laulātie ļoti bieži nespēj runāt par to, kas nepatīk, par to, kas sadusmo. Bieži šīs dusmas krājas neapzināti kādā rezervuārā. Ja vīram šis dusmu rezervuārs pārpildās, viņš to vairs nevar izturēt- viņš atrod kādu ,,jauku” sievieti, kura viņu saprot, ar kuru var parunāties. Tas rada viltus sajūtu, ka it kā viss ir o.k. Taču problēma ir un paliek- tā ir nespēja just savas jūtas un dalīties ar tām.
        Mūsu sabiedrībā maz tiek runāts par to, kā veidot veselīgas attiecības. Dažiem to ir iemācījuši vecāki, citi to ir sapratuši paši mēģinot un kļūdoties. Jūsu gadījumā ir radusies problēma attiecībās, kura jums abiem kopā būtu jārisina. Šī problēma jārisina, meklējot ceļus, kā pa īstam būt kopā, runājoties, mācoties sadzīvot ar to, kas ir Jūsos un ar to, kas ir viņā. Ja jums abiem izdosies atrisināt savas attiecību problēmas, tad būs iespējams justies pa īstam o.k.
 
                                                        Ar cieņu, Dr. Andris Veselovskis.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem