Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Greizsirdība attiecībās.
Šoreiz jautā vīrietis, ko darīt, ja draudzene ir ļoti greizsirdīga? Abi
esam svešā valstī un neesam no vienas valsts. Saskaņa mums ir ļoti laba
un plānojam palikt kopā, bet konflikti rodas par to, ka man ir arī
paziņas sievietes (ne seksuālā ziņā) un viņai tas rada problēmas, es
nedrīkstu runāt un skatīties uz citām sievietēm. Pagātne man ir bijusi
diezgan raiba un viņa to zina. Kas man būtu jādara, lai mazinātu viņas
šaubas un greizsirdību?
 
 
                                        Atbilde.
 
      Jums abiem ir ļoti labs sākums- ir saskaņa un vēlme būt kopā. Uz šiem pamatiem ir iespējams veidot ilgstošas veiksmīgas attiecības.
      Ir jāpavada daudz laika kopā un jārunā par to, ko domājat un jūtat. Būtu svarīgi saprast, kas rada draudzenē greizsirdības jūtas. Lai draudzene apraksta, kā viņa redz notiekošo.
      Aprakstīšu dažus iespējamos variantus, kā rodas greizsirdības jūtas līdzīgās situācijās.
      A. Vīrietis flirtē ar citām sievietēm, to apzinoties vai neapzinoties. Flirts ir seksuāla spēle un to darot ar kādu citu, tiek pārkāpta attiecību robeža un iedegās sarkanais signāls- rodas greizsirdības jūtas, kuru funkcija ir brīdināt, ka attiecības ir apdraudētas. Daudzi vīrieši un sievietes flirtē neapzinoties, ko viņi īsti dara. Šāda flirta pamatā parasti ir vēlme iegūt uzmanību, tikt novērtētam. Šajā gadījumā risinājums būtu pārtraukt flirtu ar citām sievietēm. Iemācīties gūt atzinību un novērtējumu attiecībās ar draudzeni.
      B. Draudzenes greizsirdības pamatā var būt viņas pagātne. Iespējams, ka viņa ir krāpta agrāk un tagad viņa nespēj noticēt, ka Jūs tā nedarīsiet. Šajā gadījumā risinājums ir pierādīt, ka Jūs esat uzticams un ar savu mīlestību gadu pēc gada atkausēt draudzenes sirdī mītošās bailes.
      C. Arī Jūsu raibā pagātne var radīt pamatu greizsirdībai. Te var līdzēt laiks, spēja otru saprast un veidot kompromisus, spēja pieņemt un izturēt savas un draudzenes jūtas. Pieņemt nozīmē uzklausīt, izjust, nekritizēt, nenoliegt.
      D. Varbūt draudzenei trūkst Jūsu uzmanības un mīlestības apliecinājumu. Ļoti svarīgi savu mīlestību izteikt vārdos un darbos. Tas ir labs līdzeklis, kā mazināt greizsirdību un stiprināt attiecības.
      Iespējams, ka minētie varianti nav Jūsu draudzenes greizsirdības iemesls. Vislabāk šo situāciju izpētīt varat jūs paši sarunājoties. Runājieties un abi kopā meklējiet risinājumus katrā konkrētā situācijā. Pats svarīgākais ir iemācīties sadarboties, kopīgi domāt, apspriesties, nepamest vienam otru.
 
                         Lai izdodas labas attiecības. Ar cieņu, Dr. Andris Veselovskis.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem