Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Esmu iemīlējies citā sievietē.
Labdien! Gribēju pavaicāt padomu. Esmu kopā ar draudzeni jau 7 gadus, mums ir četrus gadus veca meitiņa, bet nesen atklāju, ka esmu no visas sirds iemīlējies citā sievietē. Tā iemīlējies, ka nespēju ne par ko citu padomāt. Arī šī sieviete nav pret mani vienaldzīga (viņa pat zināmā mērā cieš no situācijas, ka nevar būt kopā ar mani), neraugoties uz to, ka man ir bērns un draudzene.
Mana draudzene man ir ļoti pieķērusies un mani mīl un mēs pat grasāmies apprecēties. Tikai es pēdējā laikā jūtos kā morāls nodevējs, melis, un neesmu īsti drošs par precību nepieciešamību. Man ir šausmīgi žēl savas draudzenes un bērna, jo es nevēlu viņām ļaunu un negribu sagādāt ciešanas, bet savai sirdij nekādi nevaru pavēlēt.
Mana draudzene pēc dabas ir noslēgta un mazrunīga, bet tā otra sieviete ir bijis mans morālais atbalsts un labākais draugs jau ilgu laiku. Esmu pūlējies izvērst dziļākas sarunas ar savu draudzeni, bet viņai nav tāds raksturs, un man nekas nesanāk. Īsi sakot, esmu mīlas trīsstūrī. No vienas puses draudzene, pret kuru neesmu vienaldzīgs, taču attiecībās pietrūkst komunikācijas un dzirkstelītes, no otras puses - sieviete no malas, ar kuru saprotos no pusvārda, pēc kuras tiecos un mīlu no visas sirds. Kā izkļūt no situācijas, lai cietēju būtu pēc iespējas mazāk?
 
Ar cieņu,
 
Izmisušais
 
 
 
                                          Atbilde.
 
      Šādas situācijas veidojas tad, kad neizdodas izveidot vienas labas, drošas attiecības. Nav iespējams izrunāties ar draudzeni, un cilvēks neapzināti vai apzināti sāk meklēt kādu, ar ko izrunāties, kādu, ar kuru būt emocionāli kopā.
      Lasot Jūsu vēstuli, rodas iespaids, ka Jūsos ir daudz pretrunīgu un konfliktējošu jūtu. Mīlestība cīnās ar vainas sajūtu, vēlme pēc neatkarības ar bailēm. Šajā situācijā Jums pirmkārt būtu jātiek skaidrībā ar sevi. Būtu jāsajūt, ar kuru sievieti Jūs īsti gribat būt kopā. Vēl ir ļoti svarīgi saprast, kas īsti ir traucējis septiņu gadu laikā izveidot tuvas attiecības ar draudzeni. Būtu jāsaprot, vai jums ir grūtības veidot attiecības, vai šīs grūtības ir tieši ar draudzeni. Ja Jums ir problēmas veidot attiecības, tad tās atkārtosies atkal pēc tam, kad izšķirsieties ar draudzeni un dzīvosiet ar otru sievieti. Tā notiek ar daudziem cilvēkiem- viņi izšķiras, precas, atkal izšķiras, domājot, ka cēloņi ir kādos ārējos apstākļos, nesaprotot, ka pamatproblēma ir nespēja veidot vienas īstas, drošas attiecības. Ja tas ir tā, tad šo problēmu būtu labi atklāt un atrisināt, pirms pieņemt svarīgus lēmumus. Speciālists, kurš var palīdzēt saprast sevi un pieņemt lēmumu šādā situācijā ir psihoterapeits.
      Cilvēki šādos dzīves brīžos ļoti bieži atnāk uz psihoterapiju. Pamazām ieskatoties sevī un labāk sevi saprotot, izdodas noskaidrot, kas tieši traucē veidot tuvas attiecības. Bieži izrādās, ka cilvēki vienkārši nemāk runāties, nemāk būt kopā patīkamos un nepatīkamos dzīves brīžos. Iemācoties sadzīvot, bieži ģimene saglabājas, attiecības uzlabojas un attīstās, aizvien pilnveidojoties. Ir iespējams arī cits scenārijs. Partneris, kurš iet psihoterapijā mainās, kļūst atvērtāks, vairāk cenšas problēmas izrunāt, bet otrs nemainās. Tad vecās attiecības izjūk un veidojas jaunas kvalitatīvākas. Iepriekš nav iespējams paredzēt, kādā virzienā notikumi attīstīsies.
      Priecājos, ka sākat domāt par to, kas ar Jums notiek un kā būt tālāk, pirms izdarāt izšķirošo lēmumu. Ja neatlaidīgi turpināsiet meklēt risinājumu savām problēmām, tad to atradīsiet. Svarīgi ir neslēpt galvu smiltīs.
 
                                         Vēlot veiksmi, Dr. Andris Veselovskis.   
 

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem