Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem
Atbilde uz Evelīnas jautājumu.
Evelīna
Message: Labdien!Es gribēju jautāt, vai ir iespējams mainīt cilvēka temperamentu vai kaut kādā veidā mazināt šim temp.tipam raksturīgās iezīmes? Es esmu tipiska melanholiķe, un man tas ļoti traucē - pastiprinātā emocionālā jūtība, nedrošība, kautrīgums, grūtības veidot kontaktus ar nepazīstamiem cilvēkiem, grūtības pieņemt lēmumu jeb neizlēmīgums, mūžīgais pesimisms, introvertums utt. Es visu pārāk daudz analizēju, pārāk ilgi kavējos pagātnē, sevišķi atmiņās par negatīvām lietām - pārdzīvojumiem, pāridarījumiem, neveiksmēm, muļķīgām situācijām...Tas ir ļoti apgrūtinoši gan man pašai, gan arī attiecībās ar apkārtējiem. Vai psihoterapija var palīdzēt un kāda novirziena psihoterapijas pārstāvi labāk apmeklēt? 
 
 
                                            Atbilde.
 
      Cilvēka temperamentu mainīt nav iespējams. Tas arī nav nepieciešams. Melanholiķis jūtas labi būdams pasīvāks kā citi.
      Jums ciešanas sagādā pazemināts pašvērtējums, paaugstināta trauksme, depresīvs noskaņojums. Šīs problēmas tad arī būtu jārisina. Šādu problēmu risināšanā var palīdzēt psihoterapija.
      Bez sarunas ar Jums ir grūti pateikt, kura psihoterapijas metode Jums vislabāk var palīdzēt. Internetā var iepazīties ar Latvijā pieejamo psihoterapijas metožu klāstu. Svarīgi, lai metode būtu pieņemama tieši Jums. Tad Jūs varat aiziet pie kāda konkrēta speciālista uz konsultāciju, iepazīties un parunāties pirms terapijas uzsākšanas. Var aiziet arī pie vairākiem speciālistiem, lai varētu salīdzināt. Parasti noder informācija no cilvēkiem, kuri ir gājuši psihoterapijā. Ja konkrētais speciālists un viņa darba metodes ir pieņemamas, tad būtu jāuzsāk terapija.
      Es pats strādāju pamatā izmantojot psihodinamisko psihoterapiju. Šī metode ir efektīva Jūsu aprakstīto problēmu risināšanā.
 
                                             Vēlot veiksmi, Andris Veselovskis.

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)

Vizītkarte Raksti un video Atbildes uz jautājumiem Pieteikšanās Kolēģiem